Tutaj jesteś

Ciekawe pomysły na zdrowe przekąski dla najmłodszych

25 sierpnia 2022 Dzieci zdrowe przekąski dla dzieci

Wszystkie dzieci kochają różnego rodzaju przekąski, a najlepiej te, o dużej zawartości cukru i soli. Niestety jak to często bywa, im coś jest bardziej niezdrowe, tym smaczniejsze. W czasach, w których żywność jest mocno przetworzona, ciężko znaleźć coś o dobrym składzie, a jak wiadomo, odżywianie się w ogromnym stopniu wpływa na rozwój dziecka.

Zdrowe przekąski dla dzieci

Jeśli chodzi o gotowe przekąski dostępne w sklepach, możemy śmiało pokusić się o kupno chrupek gryczanych, czy jaglanych, wafli ryżowych, owoców i warzyw. Jednak, jak każdy rodzic dobrze wie, takie rzeczy nie są ulubieńcami naszych dzieci. Dlatego dobrym pomysłem jest urozmaicenie takiego jedzenia. Warzywa wycięte w formie ludzików, owoce zmiksowane na smoothie, wafle ryżowe, czy pałki kukurydziane maczane w domowych konfiturach brzmią o wiele lepiej. Dla najbardziej opornych owoce można kroić w plastry i smarować na przykład masłem orzechowym. Możemy także spróbować ukryć je w kisielu, czy budyniu. Nie warto popadać w skrajności, dieta powinna być zbilansowana, nauczmy się czytać składy, a to już będzie duży krok w stronę sukcesu.

Krok po kroku, jak wdrożyć zmiany w żywieniu dzieci

Często popełnianym przez rodziców błędem jest radykalna zmiana diety. Kiedy rodzice zorientują się, że dziecko zaczyna mieć problemy z wagą, rodzi się pytanie co robić, aby problem nie narastał? W tym momencie wiele osób stawia na dietę zupełnie inną niż była do tej pory. Gwałtowne przestawianie dzieci z żywności przetworzonej, jaką były do tej pory karmione na duże ilości warzyw i owoców. Zapamiętajmy, że mózg dziecka będzie domagał się żywności sztucznej, która w znacznym stopniu uzależnia. Zmiana w żywieniu powinna być stopniowa i przyjemna. Co to znaczy? Zamiast fastfoodów z restauracji, róbmy je sami w domu, kupując produkty ze źródeł wiadomego pochodzenia. Zamiast bułki do hotdogów, możemy użyć ciasta francuskiego i lepszej jakości parówek, w których skład mięsa to niewielki procent. Do tego pomidory, ogórki i cebulka i mamy zachowaną równowagę.

Przykładowe przekąski

Chcąc nauczyć dzieci jedzenia zdrowo sami powinniśmy dawać im przykład. Róbmy więc posiłki, które będą dobre zarówno dla Was, jak i dla Waszych pociech. Super sprawą są sałatki owocowe, które w większości każdy uwielbia lub koktajle w szczycie sezonu z borówek, truskawek, czy malin. Zamiast kupować jogurty z dużą ilością cukru, lepiej postawić na ten naturalny i dorzuć do niego nasiona chia, wkroić banana, garść płatków owsianych i odrobinę własnoręcznie robionego syropu. Warzywa są zazwyczaj trudniejszym tematem, ale podawane z dipem, ta opcja brzmi już o wiele ciekawiej. Zamiast zwykłych mrożonych frytek ze sklepu, lepiej zrobić samemu w domu frytki z batatów. Dobrym pomysłem są też prażone pestki dyni, albo słonecznika, czy łuskane orzechy. Ciekawą alternatywą będzie również popcorn czy chipsy robione w domowych warunkach.
Możliwości jest wiele, potrzeba jednak odrobinę czasu i motywacji do działania, aby wprowadzić do życia swoich dzieci więcej zdrowej żywności.

urodziny dla dzieci w Warszawie

Redakcja hapikado.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespołem doświadczonych specjalistów w dziedzinie parentingu, zdrowia i rozwoju osobistego tworzymy przestrzeń pełną praktycznych porad, inspirujących historii oraz wartościowych wskazówek. Razem z nami odkryjecie tajniki efektywnego rodzicielstwa, zdrowego stylu życia oraz ścieżki do osobistego rozwoju, inspirując się do tworzenia harmonijnego i satysfakcjonującego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za najlepszymi praktykami w rodzicielstwie, dbać o zdrowie i rozwijać się na ścieżce własnego rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

integracja