Tutaj jesteś

Kiedy można iść na pierwszy spacer z noworodkiem?

11 września 2022 Dziecko pierwszy spacer z noworodkiem


Pierwszy spacer z noworodkiem jest wyjątkowym dniem w życiu rodzica oraz pociechy. Warto dowiedzieć się, kiedy najlepiej to zrobić.

Pierwszy spacer z noworodkiem

Okazuje się, że pierwsze doświadczenia małego dziecka to coś, co rodzice przeżywają ze szczególną ekscytacją. Jednym z takich wydarzeń jest na przykład pierwszy spacer. Przed wyjściem na niego, można mieć obawy, które dotyczą tego, czy na zewnątrz nie jest zbyt zimno bądź za gorąco. Do tego wielu rodziców obawia się zbyt silnego wiatru bądź wilgotności powietrza. Wszystkie te czynniki zależą przede wszystkim od pory roku. Warto wiedzieć, że dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym możliwy jest pierwszy spacer z noworodkiem. Trzeba wiedzieć o tym, że nawet kilkudniowy maluszek może wyjść na swój pierwszy spacer, żeby się dotlenić, a ponadto hartować układ odpornościowy, co powinno być kwestią priorytetową dla każdego rodzica.

Spacer z maluchem

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w ciepłe oraz bezwietrzne dni maluszek może zostać zabrany na spacer, nawet kilka dni po porodzie. Jednakże trzeba unikać spaceru w czasie upałów. W takim przypadku noworodek może nieco przegrzać swój organizm, co nierzadko powoduje płacz. Dlatego lepiej w czasie lata postawić na nieco chłodniejsze pory. Warto pamiętać o kremie z filtrem, parasolce, a ponadto moskitierze, która ma ochronić maluszka przed uciążliwymi insektami. Okazuje się, że późna wiosna oraz wczesna jesień przeważnie bardzo dobrze nadają się na spacery po tygodniu bądź dwóch od narodzin maluszka. Gdy temperatura na zewnątrz oscyluje w granicy dwudziestu stopni Celsjusza, a ponadto nie ma silnego wiatru, warunki do pierwszego spaceru z noworodkiem są praktycznie idealne. W czasie niższych temperatur trzeba zwrócić szczególną uwagę na silny wiatr bądź dużą wilgotność powietrza, które nierzadko wzmaga uczucie zimna.

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Wiele rodziców zastanawia się, kiedy zabrać noworodka na pierwszy spacer w czasie zimy. Okazuje się, że ta pora roku budzi w tej kwestii najwięcej kontrowersji. Wielu rodziców obawia się tego, iż w czasie spaceru podczas zimy maluch się przeziębi. Jak się okazuje, takie obawy są trafne, ponieważ przy temperaturze poniżej -5 stopni Celsjusza pierwszy spacerek lepiej jest przełożyć na trochę cieplejsze dni. W innym przypadku można narazić maluszka na przeziębienie. Warto zaznaczyć, że bardzo dobrym sposobem na przyzwyczajenie maluszka do niskich temperatur jest tak zwane werandowanie. Mowa tutaj o metodzie, która nierzadko sprawdza się idealnie w chłodne dni wiosenne bądź letnie. Wiele osób zastanawia się, na czym polega ta metoda. Mowa tutaj o ubraniu noworodka jak na zwykłe wyjście z domu, a kolejno ułożeniu go w kołysce bądź wózku, przy otwartym balkonie lub oknie. Każdy rodzic musi pamiętać o tym, że pierwsza sesja nie może trwać dłużej niż dziesięć minut. Jednakże z każdym kolejnym dniem można ten czas wydłużać, aż dojdzie się do trzydziestu minut. Po takowym czasie maluszek powinien być gotowy na pierwszy spacer w czasie zimy.

Redakcja hapikado.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespołem doświadczonych specjalistów w dziedzinie parentingu, zdrowia i rozwoju osobistego tworzymy przestrzeń pełną praktycznych porad, inspirujących historii oraz wartościowych wskazówek. Razem z nami odkryjecie tajniki efektywnego rodzicielstwa, zdrowego stylu życia oraz ścieżki do osobistego rozwoju, inspirując się do tworzenia harmonijnego i satysfakcjonującego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za najlepszymi praktykami w rodzicielstwie, dbać o zdrowie i rozwijać się na ścieżce własnego rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

integracja