Tutaj jesteś

Sprawdzone zabawy z niemowlakiem

11 września 2022 Dziecko zabawy z niemowlakiem


Każdy noworodek potrzebuje od swoich rodziców atencji. Warto postawić na ciekawy zabawy z niemowlakiem. Dzięki nim można bardzo miło spędzić czas i rozweselić maluszka. Istnieją sprawdzone zabawy z niemowlakiem, które cenione są od wielu lat.

W jaki sposób bawić niemowlaka?

Oczywiste jest to, że noworodek potrzebuje bliskiego kontaktu z rodzicami oraz przedłużenia warunków, które były mu znane, kiedy znajdował się jeszcze w brzuchu mamy. Z tego powodu maluszki uwielbiają przytulanie, dotykanie, a także kołysanie. Warto poświęcić niemowlakowi dużo czułości. Jest to jedyny sposób na to, żeby poczuł się bezpiecznie. Oprócz tego będzie mógł rozwijać swoje zmysły oraz chłonąć wszelkie informacje o świecie w czasie każdego dnia. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że w pierwszych tygodniach życia dziecka najlepsza zabawa dla niego to bliskie obcowanie z rodzicami. Okazuje się, że noworodki uwielbiają się przyglądać mamie oraz tacie. Obserwowane są ich miny. Ponadto noworodek lubi słuchać ich głos oraz bicie serca. Dlatego warto mówić mu jak najwięcej, a ponadto nawiązywać kontakt wzrokowy. Trzeba też się do niego uśmiechać oraz wygłupiać. Z pewnością jest to sprawdzona zabawa z niemowlakiem.

Zabawa z dzieckiem

Innym ciekawym zajęciem dla niemowlaka jest wspólny taniec. Warto kołysać się z maluszkiem w rytm muzyki. Można też postawić na śpiewanie oraz mruczenie. Okazuje się, że niemowlak znajduje ukojenie, kiedy będzie się go trzymało w chuście. Warto też przechadzać się z nim po domu. Jest to sprawdzona zabawa, która jest bardzo lubiana przez niemowlaki. Innym zajęciem jest patrzenie w lustro. Warto wiedzieć, że malutkie pociechy uwielbiają inne twarze. Dlatego warto pokazywać maluszkowi jego odbicie w lustrze. Na samym początku nie zrozumie, kto się za nim kryje, jednakże takowa zabawa z pewnością mu się spodoba. Należy też rozważyć wieczorne spacery, które są uwielbiane przez niemowlęta. Warto wychodzić z pociechą jak najczęściej, nie tylko wtedy, kiedy śpi. Najlepiej jest pozwolić dziecku słuchać muzyki natury, śpiewu ptaków, a ponadto szelestu liści. Dobrze też wyjść z niemowlakiem na wieczorny spacer, kiedy maluszka nie razi słońce, a ponadto może obserwować kształty drzew na tle nieba, co dobrze wpływa na samopoczucie dziecka.

Jakie istnieją zabawy z niemowlakiem?

Jeśli mowa o zabawach z niemowlakiem, warto postawić na zwyczajny masaż oraz dotyk. Oczywiste jest to, że malutkie dziecko nie panuje jeszcze dobrze nad swoim ciałem, a ponadto nierzadko reaguje odruchem moro. Z tego powodu warto dziecku rozluźnić mięśnie. Celem jest to, żeby poczuło odprężenie. Dobrze też masować maluszka. Dzieci uwielbiają, gdy dotykane są paluszki u nogi. Innym fajnym zajęciem jest zabawa fakturami. Dlatego dobrze będzie zapoznać dziecko z różnymi materiałami oraz fakturami. Celem jest to, żeby dotykać pociechę różnymi kawałkami materiałów. Mowa tutaj na przykład o aksamicie, futrze, a także pluszu. Należy pomagać dziecku otwierać paluszki dłoni, a dodatkowo przesuwać po nich różne materiały. Tego typu zabawa z niemowlakiem pozwoli zwiększyć świadomość jego ciała, co powinno być kwestią priorytetową dla każdego rodzica.

Redakcja hapikado.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespołem doświadczonych specjalistów w dziedzinie parentingu, zdrowia i rozwoju osobistego tworzymy przestrzeń pełną praktycznych porad, inspirujących historii oraz wartościowych wskazówek. Razem z nami odkryjecie tajniki efektywnego rodzicielstwa, zdrowego stylu życia oraz ścieżki do osobistego rozwoju, inspirując się do tworzenia harmonijnego i satysfakcjonującego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za najlepszymi praktykami w rodzicielstwie, dbać o zdrowie i rozwijać się na ścieżce własnego rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

integracja