Tutaj jesteś

Zaopatrz się w ekologiczny filtr wody na kran — sprawdź, dlaczego warto!

23 listopada 2022 Lifestyle filtr


Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że właściwie przefiltrowana woda ma odpowiedni smak oraz zapach. Warto też dodać, iż przefiltrowanie kranówki pozwala na pozbycie się z niej nadmiaru kamienia, a nawet chloru, który jest często spotykany w publicznych sieciach wodociągowych. Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, że założenie ekologiczny filtr wody na kran to świetny pomysł, szczególnie jeśli masz w domu małe dziecko!

Jakie substancje zatrzymuje filtr wody na kran?

Najpopularniejsze filtry wody na kran zatrzymują szereg niepożądanych substancji, których człowiek nie powinien spożywać, a mianowicie:

 

  • chlor,
  • rdza wodna,
  • metale ciężkie,
  • kamień.

Dlaczego warto zainwestować w filtry wody na kran?

Montaż filtra wody kranowej w domu to świetny pomysł, szczególnie jeśli masz świadomość tego, iż woda płynąca z sieci wodociągowej lub przydomowej studni nie jest całkowicie pozbawiona szkodliwych substancji. Filtry wody na kran są nie tylko ekologiczne, ale także wysoce wydajne. Dzięki nim zarówno Ty, jak i wszystkie Twoje dzieci, możecie pić kranówkę bez przegotowania czy dalszej filtracji. Ekologiczny filtr wody na kran może zastępować popularne jak dotąd dzbanki filtrujące, które zajmują sporo miejsca, a ich napełnienie wymaga czasu.

 

Jeśli zdecydujesz się na filtry wody na kran w swoim domu/mieszkaniu, finalnie możesz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu zredukujesz produkcję plastikowych odpadów, gdyż przestaniesz kupować wodę w butelkach.

 

Uwaga! Filtry wody na kran nadają się w 100% do recyklingu, a więc po zużyciu nie zanieczyszczają środowiska. Takie rozwiązanie jest proekologicznym podejściem!

Filtrowanie wody a dziecko – czy to dobry pomysł?

Nowoczesne i ekologiczne filtry wody na kran to doskonałe rozwiązanie, jeśli masz w domu małe dzieci, które piją duże ilości wody. Dzięki temu możesz bez żadnego ryzyka pozwalać dziecku pić kranówkę. Głównie z tego względu, że filtr wody na kran usuwa metale ciężkie

 z kranówki, możesz mieć pewność, że ta jest bezpieczna do spożycia, a także staje się smaczniejsza. Warto jednak wiedzieć, że przefiltrowaną wodę można podawać dziecku już po 1. roku życia. Dla niemowląt zaleca się przegotowywanie kranówki, choć w tym przypadku maluch spożywa najczęściej wyłącznie mleko.

 

Ekologiczne filtry wody na kran występują w różnych wersjach. Niektóre z nich mogą wzbogacać wodę o wapń, potas, a także jony sodu. Wiele modeli usprawnia kranówkę w zawartość magnezu, który jest niezbędnym składnikiem zdrowej i zbilansowanej diety człowieka.

Filtr wody na kran – zakładać czy nie? Podsumowanie

Ne ma żadnych wątpliwości, że filtry wody na kran powinny znaleźć się w każdym domu

 – a szczególnie tam, gdzie mieszkają dzieci. To świetne rozwiązanie nie tylko ze względu na możliwość 100% oczyszczenia wody ze szkodliwych substancji, ale także ze względu na wygodę. Decydując się na filtry wody na kran, nie musisz już korzystać z dzbanka do filtrowania kranówki – po prostu odkręcasz wodę i pijesz krystalicznie czystą wodę.

Redakcja hapikado.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespołem doświadczonych specjalistów w dziedzinie parentingu, zdrowia i rozwoju osobistego tworzymy przestrzeń pełną praktycznych porad, inspirujących historii oraz wartościowych wskazówek. Razem z nami odkryjecie tajniki efektywnego rodzicielstwa, zdrowego stylu życia oraz ścieżki do osobistego rozwoju, inspirując się do tworzenia harmonijnego i satysfakcjonującego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem podążać za najlepszymi praktykami w rodzicielstwie, dbać o zdrowie i rozwijać się na ścieżce własnego rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

filtr